Солісти балету

ЧЕПРАСОВА Єлизавета

Лауреат міжнародних конкурсів артистів балету ім. Сержа Лифаря, (Київ, 2002 р.) та Vaganova-Prix, Санкт-Петербург, 2006 р.
Навчалась у Київському державному хореографічному училищі, У 2006 р. закінчила Академію російського балету ім. А. Я. Ваганової (Санкт-Петербург).
З 2007 по 2012 рр. – солістка балету Маріїнського театру (Санкт-Петербург), з 2012 р. – у Національній опері України імені Т. Г. Шевченка.
У репертуарі балерини партії: Клара, Pas-de-trois («Лускунчик» «Лебедине озеро» П. Чайковського), Попелюшка в однойменному балеті
С. Прокоф’єва, Гюльнара, Кітрі, Ману, («Корсар», «Дон Кіхот», «Баядерка», Л. Мінкуса), Танець золота («Легенда про любов» А. Мелікова), Еффі («Сильфіда» Х. Левенсхольда), Редисочка («Чіполліно» К. Хачатуряна» сольні партії у балетах Михайла Фокіна: «Видіння Рози» К. Вебера, «Петрушка» І. Стравінського, «Шопеніана», «Карнавал» Р. Шумана, у балетах Джорджа Баланчина: «Симфонія до-мажор» на муз. Ж. Бізе, «Чотири темпераменти» П. Хіндеміта, «Тема з варіаціями» та «Фортепіанний концерт № 2» (Ballet Imperial) на муз. П. Чайковського, «Тарантела» Л. Готтшалька, у балеті Едварда Клюга «Quatro» на муз. М. Лазара, концертні номери: Pas-de-deux з балетів «Полум’я Парижа» Б. Асаф’єва, «Арлекінада» Р. Дріго, «Марна пересторога» Л. Герольда, «Коппелія» Л. Деліба, Pas-de-trois з балету «Фея ляльок» Й. Байєра та інші.
У складі трупи солістів балету Маріїнського театру брала участь у концертах «Зірки балету Маріїнського театру» у рамках Московського Великоднього фестивалю (2008), у гала-концерті «Dance open» (Санкт-Петербург, 2009), заключному гала-концерті в рамках фестивалю «Дягілєв Постскриптум» в Олександрівському театрі (Санкт-Петербург, 2009).
Гастролювала у багатьох країнах світу.Яндекс.Метрика