Новини

"Репертуарне різноманіття та щільний гастрольний графік – таким буде 146-й театральний сезон для балетної трупи Національної опери України. Безумовна основа – класичні вистави, притаманні репертуарному театру, у поєднанні з постановками сучасних хореографів, наприклад, «Майстром та Маргаритою», «Жар Птицею» тощо, - розповідає художній керівник балету театру Аніко Рехвіашвілі, - У листопаді плануємо збагатити репертуар фокінською спадщиною – одноактними балетами «Шопеніана» та «Видіння троянди». Цього сезону представимо дещо іншу редакцію «Пахіти». Зараз спостерігається хвиля цікавості до цього балету, про що свідчать запити гастрольних антрепренерів, двоактна постановка у Гранд опера, у Большом театрі. До речі, ми з колегами спеціально їздили до Большого, аби подивитися «Пахіту» у постановці паризької опери. У Національній опері України «Пахіта» з 23 хвилин перетвориться на повноцінну одноактну виставу.
Окрім Москви, де було багато зустрічей, заплановано також багато інших візитів, аби збагатити наші творчі контакти. Перший у списку – балетний фестиваль у Донецькому театрі, куди мене люб'язно запросив його художній керівник Вадим Пісарєв.
На трупу чекає цікавий та щільний гастрольний графік. Жовтень – «Шехеразада» і «Кармен-сюїта» в Італії, пізніше там хочуть побачити і  нашу «Пахіту». У листопаді ми веземо до Росії п’ять вистав «Спартак», «Корсар», «Фігаро», «Чіполліно», «Кармен-сюїту», «Шехеразаду». У грудні в нас Греція, потім Японія, у січні Іспанія, у лютому канадські шанувальники балету насолоджуватимуться нашою «Баядеркою». Маємо запрошення до Естонії на балетний фестиваль, де плануємо представити «Раймонду», «Лісову пісню», «Кармен-сюїту» та концертну програму.
Повертаючись до репертуарної теми. Вже є домовленості з балетмейстером-постановником Генрихом Майоровим, тож готуватимемо нову редакцію «Білосніжки». Данина 200-річному ювілею Тараса Шевченка - поновлення «Лілеї» у постановці В. Ковтуна. Працюємо з музичним матеріалом та створенням лібрето «Дами з камеліями». За попередніми нашими домовленостями, Борис Ейфман повинен стати до роботи над «Анною Кареніною» вже у січні, прем’єра має відбутися у травні.
Тривають останні приготування  до грандіозного концерту, присвяченого Валентині Калиновській, легендарній балерині, яка першою отримала звання народної артистки СРСР. Нині вона працює у нашому театрі педагогом. Ми дуже радіємо з того, що цього сезону з нашими артистами працюватиме народна артистка України, лауреат премії Французької академії танцю ім. Павлової та Ніжинського Іраїда Лукашова. Нині вона живе у Хорватії. Це іще одна легенда вітчизняного балету, яка повернеться до нашого театру у якості запрошеного педагога -репетитора.
146-й сезон для балетної трупи  - насичений різноманітними подіями. Поєднати таку кількість гастролей та поновлень (а це фактично будуть нові вистави) дуже складне, але цікаве завдання. Бачимо у цьому своєрідний виклик, тож працюватимемо з особливим натхненням."

Записала Ярослава Барінова

Яндекс.Метрика