Новини

14 і 15 лютого, два вечори поспіль глядацька зала Національної Опери України буквально вибухала оваціями! Однак,  ледве вщухли бурхливі оплески після лютневих прем′єр «Баядерки», стало відомо, що вже у березні вистава заграє новими яскравими фарбами. Окрім нових декорацій і розкішних костюмів В'ячеслава Окунєва та хореографії в редакції Наталії Макарової, на балетоманів чекає зустріч із двома зірками світового балету: Денисом Матвієнком та Ніною Ананіашвілі.
Ананіашвілі - єдина в світі, хто з дозволу зіркового хореографа, виконує її версію «Баядерки» по-своєму. До того ж,  до України грузинська прима приїде напередодні свого 50-річного ювілею! Можливо, саме на київській сцені видатна балерина станцює партію Нікії востаннє.
У «Баядерці» редакції Наталії Макарової Ніна Ананіашвілі вже виступала у Нью-Йорку:
«Наталя Макарова не тільки змогла зберегти всю класику, але й доповнити балет та зробити свою версію надзвичайно цікавою. Крім цього, вона наблизила четверту картину до того, як це було описано в книгах».
Видовищний фінал, створений Маріусом Петіпа більше ста тридцяти років тому, у якому розгнівані боги руйнують храм, ховаючи героїв під градом каміння, постановники оминали із завидною сталістю. Його відновила саме Наталія Макарова. Почавши 1974 року з постановки однієї з картин балету - «Тіней» у Американському театрі балету, невдовзі поставила з артистами цього колективу повну версію. Пошук автентичних хореографічних фрагментів знаменита балерина і хореограф продовжила і в постановках «Баядерки» на сценах Королівського шведського балету, Лондонського королівського балету, Міланського театру Ла Скала, Варшавського театру, Токіо балету тощо. Тепер до цього переліку приєдналася і Національна Опера України.
Ансамбль солістів був би неповним без ще одного зіркового імені. Партію підступної красуні, принцеси Гамзатті виконає Олена Філіп
′єва.
Трагічна і невимовно красива історія кохання, ненависті, зради і жертовності – у наступному прем′єрному показі «Баядерки», у вівторок, 12 березня.

Партії та виконавці
 Ярослава Барінова

При повному або частковому використанні матеріалів посилання на сайт
opera.com.ua обов’язкове.

Яндекс.Метрика