Новини

В Національній Опері України готують до показу оновлену «Баядерку». Репетиції у розпалі. З балетною трупою особисто працює легендарна балерина, балетмейстер і продюсер - Наталія Макарова. Саме у її редакції буде поставлена «Баядерка» на київській сцені. Тож, Національна Опера України долучиться до числа найвідоміших театрів світу й, більше того, стане першим театром у пострадянському просторі, чий репертуар прикрасить балет в редакції світової знаменитості.
«Нам невимовно пощастило, що за оновлення взялася така яскрава особистість, фахівець настільки високого рівня, як Наталія Макарова, - каже керівник балетної трупи театру Денис Матвієнко, - Для артистів це унікальна можливість багато чому навчитися і надихнутися тим, що з ними працює жива легенда. Коли «Баядерку» називають «дорогим балетним проектом», я повністю погоджуюсь. Варто тільки подивитися на поєднання зірок, які над ним працюють!»
Мас-медіа вже називають «Баядерку» чи не найдорожчою постановкою за всю історію Національної опери України.
"Це безумовно коштовна постановка. – пояснює генеральний директор театру Петро Чуприна, - «Баядерка» в репертуарі театру вже давно і потребувала оновлення. Ми змінили не тільки сценографію, декорації, костюми, а й редакцію. Це стовідсоткова прем'єра вистави».
Прем'єра "Баядерки" відбудеться 14 та 15 лютого. Диригент-постановник вистави – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Микола Дядюра, балетмейстер-постановник – Наталія Макарова (США), сценографія народного художника Росії, лауреата Державних премій Молдови та Білорусі В’ячеслава Окунєва (Росія), художник костюмів – Лариса Івушкіна (Росія), диригенти – народні артисти України Олексій Баклан та Аллін Власенко, педагоги-репетитори – Любинка Добриєвич (Хорватія) та Ольга Єврейноф (Бельгія), народні артисти України Тетяна Білецька, Алла Лагода, Раїса Хилько, Сергій Бондур, Микола Прядченко, а також народна артистка України, лауреат Державної премії СРСР Людмила Сморгачова та заслужений артист України Микола Міхєєв.
Хто саме танцюватиме у прем'єрних виставах – наразі вирішується. Очікується, що у партії Солора, воїна, глядач побачить самого керівника балетної трупи Національної Опери України, заслуженого артиста України Дениса Матвієнка.


Ярослава Барінова
 


На фото - Наталія Макарова
Автор фото  Наталья Погудіна

При повному або частковому використанні матеріалів посилання на сайт
opera.com.ua обов’язкове.

Яндекс.Метрика